HABERLER VE ETKİNLİKLER
Vize işlemleri İçin gerekli Teyit Belgesi (Confirmation Sheet) hk.

Değerli Öğrencilerimiz,

 

 

2018-2019 akademik yılında Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden yararlanacak öğrencilerimizin vize işlemlerinde geç kalmamaları açısından oluşabilecek mağduriyetin giderilmesi için Teyit Belgesi(Confirmation Sheet)  bir dilekçe karşılığında Erasmus+ Program Birimi'nden temin edilebilecektir.

 

 

İlgili öğrenciler aşağıdaki belgeler ile birlikte Erasmus+ Program Birimi'ne geldikleri takdirde gerekli onay işlemi gerçekleştirilecektir.

 

 

-Confirmation Sheet (Formlar kısmında bulabilirsiniz (5 adet))

-Letter of Acceptance (Kabul Belgesi (1 adet))

-Dilekçe (Duyuru ekinde yer almaktadır (1 adet))

 

Teyit Belgesi (Confirmation Sheet) : Web sayfamızda ‘’Öğrenci Hareketliliği’’ - “Formlar” kısmında bulabilirsiniz. Karşı kurumdan almış olduğunuz davet yazısında planlanan öğrenim tarihlerinizin yazılması gerekmektedir. Belgeyi bilgisayar üzerinde doldurunuz.

 

 

2018-2019 akademik yılı için üniversitemize tahsis edilecek hibe miktarı belli olmadığından her bölüm için 2018-2019 akademik yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Üniversite Yerleştirme Listesinde yer alan öğrencilerin ilk yarısı Teyit Belgesini(Confirmation Sheet)  hibeli olarak , diğer yarısı ise hibesiz olarak düzenleyeceklerdir.

 

 

Nihai hibe listesi ilan edildikten sonra, Teyit Belgesini hibeli olarak düzenlemiş ancak hibe hakkı elde edemeyen öğrencilerin bu belgelerini yeniden hibesiz şekilde düzenlemesi ve Erasmus+ Program Birimi'ne onaylatması zorunludur. Hibeli belgeyi kullanmaya devam etmeleri hukuki açıdan yasaktır.

 

 

NOT: Teyit Belgesinin (Confirmation Sheet) imza işlemi dilekçe karşılığında gerçekleşeceğinden şahsen başvuru dışında Confirmation Sheet onay işlemi gerçekleşmeyecektir.

 

 

NOT: Toplam öğrenci sayısı tek sayı ile biten bölümlerde hesaplanan ilk yarı bir üst sayıya yuvarlanır. Örneğin 19 kişilik bir bölümde ilk 10 kişi, 33 kişilik bir bölümde ilk 17 kişi Teyit Belgesini (Confirmation Sheet) hibeli olarak düzenleyebilecektir.

 

 

NOT: Belgelerin onaylanması 2 iş günü içerisinde olmaktadır.

 

 

 

EK: DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Hibe miktarlarına web sayfamızın Hibe Bilgilendirme kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Önemli Not : Yukarıda belirtilen süreç sadece vize işlemleri (Teyit belgesi onayı) için hazırlanmıştır. Öğrencilerin hibeli yada hibesiz olma durumlarını garanti altına almamaktadır.

 

 

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

Erasmus+ Program Birimi