2019-2020 Akademik Yılı Başvuruları 30 Ekim 2018 - 16 Kasım 2018 (Kapalı)

Değerli paydaşlarımız,

 

Erasmus süreci oldukça detaylı olduğundan hangi faaliyet türünden başvuru yapacaksanız lütfen ilgili akademik yıla ve faaliyet türüne ait detaylı takvimi inceleyiniz. 

 

Takvimler ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman güncellenmektedir, bu nedenle takvimi bir kere bilgisayarınıza indirip onu takip etmek yerine her ihtiyaç duyduğunuzda web sayfamızdan temin etmenizi tavsiye ederiz. 

 

 

Lütfen içerikleri ve başlıkları dikkatlice okuyunuz. Doğru başvuru için doğru sistemi seçiniz.

 

 

 

2018 SÖZLEŞME DÖNEMİ

2019-2020 AKADEMİK YILI ERASMUS+ PROGRAMI 

KA-103 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM VE STAJ 

HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI 

 

(Avrupa Birliği Ülkeleri) 

 

Başvuru tarihleri : 30 Ekim - 16 Kasım 2018

 

(BAŞVURU SİSTEMİ AKTİF)

 

Aşağıda yer alan bilgileri okumadan başvurunuzu tamamlamayınız.

 

ÇAĞRI METNİ İÇİN TIKLAYINIZ
SÜREÇ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ
BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
OTOMASYON SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Değerli öğrencilerimiz;

 

Öğrenci yerleştirme listelerinin ilan tarihi 22 Mart 2019 Cuma günü olarak planlanmaktadır.

 

Oryantasyon programımız ise 02 Nisan 2019 Salı günü saat 13.00'da Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezindeyapılacaktır. 

 

Erasmus+ Program kuralları gereği gitmey hak kazanan öğrencilerin oryantasyon programına katılmaları zorunludur. Mücbir bir sebebi olmadan katılım göstermeyen öğrencilerden bir sonraki başvurularında -5 puan kesintisi uygulacaktır.

 

 

 

 

 

2018 SÖZLEŞME DÖNEMİ

2018-2019 AKADEMİK YILI ERASMUS+ PROGRAMI

KA-103 PERSONEL 

HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI 

(Avrupa Birliği Ülkeleri) 

 

Başvuru tarihleri : 22 Ekim-02 Kasım 2018

(BAŞVURU SİSTEMİ KAPALI)

 

ÇAĞRI METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.
SÜREÇ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

 

Bilgi : 07 Kasım 2018 tarihinde yayınlanması planlanan Personel Hareketliliği Listesinin 09 Kasım tarihine kadar yayınlanması planlanmaktadır. Bilgilerinize sunarız.

 

Not: 1) Öğretim elemanı kadrosunda bulunan akademik personelin 2018-2019 akademik yılı için üzerine ders verme yükümlülüğü olup olmadığını belirten bir yazıyı fakültelerinden almaları ve başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

2) Yabancı dil puanı beyan edecek personellerin 'değerlendirme kriterleri' formunda yer alan bilgiler dahilinde belgelerini başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

3) Gazi personel ve şehit/gazi yakını personellerin 'değerlendirme kriterleri' formunda yer alan bilgiler dahilinde belgelerini başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Muharip gaziler ve bunların eş ve çocukları ile harp şehitlerinin eş ve çocuklarının yanı sıra 12/4/1991 tarih ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 21. Maddesine göre “kamu görevlilerinden yurtiçinde ve yurtdışında görevlerini ifa ederlerken veya sıfatları kalkmış olsa bile bu görevlerini yapmalarından dolayı terör eylemlerine muhatap olarak yaralanan, engelli hâle gelen, ölen veya öldürülenler”in eş ve çocukları ile 23 Temmuz 2016 tarih ve 667 sayılı KHK’nin 7. Maddesi uyarınca, 15/07/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi ile bu eylemin devamı niteliğindeki eylemler sebebiyle hayatını kaybedenlerin eş ve çocukları veya malul olan siviller ile bu kişilerin eş ve çocukları Erasmus personel hareketliliğine başvurmaları halindeönceliklendirilir.