Hibe Miktarları

2018-2019  ve 2019-2020 Erasmus+ Staj Hareketliliği Hibe Miktarları

 

Ülke Grupları Hareketlilikte Misafir Olunan Ülkeler Aylık Hibe Öğrenim (Avro
1. ve 2. Grup Program Ülkeleri

Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Yunanistan

 

600
3. Grup Program Ülkeleri

Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, Türkiye

 

400
 

 

Staj sürenizi ve hibenizi hesaplamak için Hibe Hesaplama Aracı nı kullanabilirsiniz. 

 

Hibeler, öğrencilerin başarı puanına göre en yüksekten aşağıya doğru dağıtılmaktadır. İlgili proje yılına ait bütçe netleşmeden hangi bölümden kaç kişiye hibe çıkacağı belli değildir.

Her yıl Ağustos, Eylül ayı gibi ilgili proje yılına ait bütçeler belli olup,  Ekim, Kasım gibi ancak kurumumuza iletilmektedir. Bu nedenle Erasmus+ Program Birimi tahminen Eylül ayında hibeleri açıklayıp, Kasım ayında öğrencilerein hesaplarına yatırabilmektedir. Bu aylarda staja başlamak isteyen öğrencilerin bu durumu dikkate alarak planlama yapmaları tavsiye edilmektedir. 

En fazla üç ay hibe verilecektir. 3 aydan daha uzun staj yapmak isteyen öğrenciler, hibe almaya hak kazandıkalrı takdirde Kısmi Hibeli olarak değerlendirilecektir. 

Hibe alamayan öğrencilere, daha sonra hibe durumu gözden geçirilerek hibe çıkabilir. Böyle bir durumda öğrenciye Erasmus+ Program Birimi tarafından bilgi verilecektir.