Hibe Sonuçları

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Staj Hareketliliği Gerçekleştirmeye Hak Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!

 

Aşağıda yer alan açıklamaları dikkatlice okumanızı rica ederiz.

 

Üniversitemiz her yıl Türkiye’deki üniversiteler arasında en yüksek hibe alan ilk üç üniversite arasında yer almaktadır. Bu başarısını bu yıl Türkiye ikincisi olarak devam ettirmiştir. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kurumumuza sağlanan hibe desteğinin tamamı dağıtılmış olup, bu hibe miktarına ek olarak her bölümümüze Erasmus+ Programı Birimi bütçesinden ek hibe desteği sağlanmıştır.

 

 

Dönem değişikliği, üniversite değişikliği veya programdan vazgeçme dilekçesi adı altında her öğrencinin 1 (bir) kez dilekçe teslim etme hakkı bulunmaktadır. Bu sebeple mağduriyet yaşamamak adına kesin kararınızı verdikten sonra dilekçelerinizi Erasmus+ Programı Birimine teslim ediniz.

 

Staj Hareketliliği dilekçe teslim son tarihi staj başlangıç tarihine en az 15 gün kaladır.

 

Bu tarih dışında dilekçe getirenlerden bir sonraki başvurularında puan kesintisi yapılacaktır.

 

Dilekçelere buradan erişilebilir.

 

Hazırlayacağınız dilekçelerde yapılacak değişikliklerin uygunluğu ilk önce Bölüm Erasmus+ Koordinatörleri tarafından onaylanmalıdır.

 

Not : Listede HİBESİZ olarak yer alan ancak daha önce dilekçe karşılığında ofisimizden HİBELİ Confirmation Sheet belgesi alan öğrencilerimizin, dosya teslimi sırasında ellerinde bulunan hibeli belgelerini Erasmus+ Program Birimine iade etmeleri ve aynı belgelerden 3 adet hibesiz olarak hazırlayıp (güncel tarihli) Erasmus+ Program Birimi'ne imzaya sunmaları gerekmektedir.

 

Dosyalarınızı yurt dışına çıkmadan ortalama 15 gün önce ofisimize teslim etmenizi tavsiye ederiz. Dosyalar eksiksiz bir şekilde şahsen teslim edilmeli ya da resmi olarak vekalet vermiş olduğunuz kişi tarafından teslim edilmelidir.

 

 

Not : Dönem içerisinde aşağıdaki listede yer alan öğrencilerimiz dışında bölümlerden ek yerleştirme listeleri talep edilmeyecektir.

 

 

Üst Kurulumuz Tarafından onaylanmış hibe listelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Staj Hareketliliği 2.Periyot Hibe Listesi (21.11.2018)

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Staj Hareketliliği Hibe Listesi

 

Bilgilerinize sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 Erasmus+ Staj Başvurusu Başarı Puanları ve İlgili Kurumlara Yerleştirmeleri

 

Staj faaliyetinden ilk dönem (01.06.2017-31.12.2017) ve ikinci dönem (01.01.2018-30.09.2018) yararlanmak isteyen öğrencilerin başarı puanları ve ilgili kurumlara yerleştirilme listesi ilanın sonunda yer almaktadır.

 

 

Her bölüm kendi içinde lisans ve lisansüstü olmak üzere değerlendirilmiş olup, liste ile ilgili itirazların Süreç takviminde de belirtildiği tarihlerde itiraz dilekçesi  ile yapılması gerekmektedir. Dilekçeler e-mail (Erasmus-staj@yildiz.edu.tr)  ile gönderilebilir ancak e-mailinizin Erasmus+ Program birimine ulaştığından emin olunuz.

 

Staj yapılacak ülke, kurum ve tarihlerde aşağıdaki kriterler doğrultusunda değişiklik yapılabilir.

 

1-Tarihler yine aynı dönem içinde olmalıdır .

 

2-Yeni kabul mektuplarının da kabul mektubu ile ilgili belirtilen kriterleri taşıması ve içeriğinin staj komisyonu tarafından onaylanması gerekmektedir.

 

3-Değişikliklerin beyan edilen ilk tarihten minimum bir ay önce yapılması gerekmektedir.

 

4-Mücbir sebep olmaksızın (örneğin vize alamamak) değişiklik sadece bir defa yapılabilir.

 

 

NOTLAR

Bu liste planlanan tarihler göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. En fazla 90 gün hibe verilmekte olup, faaliyet süresi 90 günden fazla olan öğrenciler "Kısmen Hibeli" olarak belirtilmiştir.

 

 

Faaliyetten yararlanamayacak öğrencilerin feragat dilekçesi ile feragat ettiklerini faaliyetten en geç 15 gün önce Erasmus+ Program Birimine bildirmeleri gerekmektedir. Zamanında yapılmayan feragatlar bir sonraki başvuruda puan kesintisine neden olacaktır.

 

 

Faaliyet günü geldiği halde Erasmus Program Birimine dosya teslimi yapmayan öğrencilerin faaliyet gerçekleştirmekten vazgeçtiği kabul edilir.

 

 

Bundan sonraki süreçle ilgili bilgileri Faydalı Dökümanlar kısmında ve hazırlanması gereken formları ise Formlar menüsünde bulabilirsiniz. Ayrıca her adımın ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler Süreç Takviminde yer almaktadır.

 

 

 

2017-2018 Erasmus+ Staj Başvurusu Başarı Puanları ve İlgili Kurumlara Yerleştirmeleri (I.PERIOD) 01.03.2018

 

2017-2018 Erasmus+ Staj Başvurusu Başarı Puanları ve İlgili Kurumlara Yerleştirmeleri (II. PERIOD)  25.05.2018

 

 

2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Staj Hareketliliği Hibe Dağıtım Sonuçları (I.Period) 26.07.2017

 

2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Staj Hareketliliği Hibe Dağıtım Sonuçları (II.Period) 26.07.2017