2019-2020 Akademik Yılı Personel Eğitim Alma Hareketliliği Başvuruları (KAPALI )

 

ÇAĞRI METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.
SÜREÇ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

 

Not: Personel Hareketliliğine Azerbaycan - Nepal - Güney Afrika - Hindistan ülkeleri dahildir.

 

Not: 1) Öğretim elemanı kadrosunda bulunan akademik personelin 2018-2019 akademik yılı için üzerine ders verme yükümlülüğü olup olmadığını belirten bir yazıyı fakültelerinden almaları ve başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

2) Yabancı dil puanı beyan edecek personellerin 'değerlendirme kriterleri' formunda yer alan bilgiler dahilinde belgelerini başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

3) Gazi personel ve şehit/gazi yakını personellerin 'değerlendirme kriterleri' formunda yer alan bilgiler dahilinde belgelerini başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Muharip gaziler ve bunların eş ve çocukları ile harp şehitlerinin eş ve çocuklarının yanı sıra 12/4/1991 tarih ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 21. Maddesine göre “kamu görevlilerinden yurtiçinde ve yurtdışında görevlerini ifa ederlerken veya sıfatları kalkmış olsa bile bu görevlerini yapmalarından dolayı terör eylemlerine muhatap olarak yaralanan, engelli hâle gelen, ölen veya öldürülenler”in eş ve çocukları ile 23 Temmuz 2016 tarih ve 667 sayılı KHK’nin 7. Maddesi uyarınca, 15/07/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi ile bu eylemin devamı niteliğindeki eylemler sebebiyle hayatını kaybedenlerin eş ve çocukları veya malul olan siviller ile bu kişilerin eş ve çocukları Erasmus personel hareketliliğine başvurmaları halindeönceliklendirilir.